Notice
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/galleries/Fundraising

Новини

Вітаємо з званням!


Багаточислена родина Асоціації «Відкриті серця» щиро з великою вдячністю вітає свого керівника  Демко Світлану Василівну з нагоди присвоєння Президентом України Порошенко Петром Олексійовичем  званням «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ» (Указ №352/2017 від 04 листопада 2017 року).

Шановна Світлано Василівно Вашу чуйність та доброту завжди відчувають діти, молоді люди з інвалідністю, їх батьки, не тільки члени Асоціації, а й з усієї України, який доля дала можливість спілкуватися та працювати з Вами поряд. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потребує цього найбільше Ви міняєте не тільки світ навколо себе, але й змінюєте долю людей.

Щиро дякуємо Вам за сумлінну працю і віримо: ми з Вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності, добра, у бажанні, щоб діти, молодь з інвалідністю та їх родини мали гідне, якісне життя. 

Зичумо Вам міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у Вашій діяльності. Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служать людям.  
Висловлюючи безмежну вдячність за Вашу сподвижницькі зусилля, впевнені. Що вони будуть примножуватись у ході реалізації нових соціальних програм, зігріті співчуттям і любов’ю до ближнього. 
Хай невичерпною буде чиста криниця Вашої душі, а заслужена шана додасть Вам сил і наснаги на нові здобутки у нашій нелегкій але благородній справі.

Демко

 

Роботодавців Вінниччини навчала НАІУ


IMG 0072

 

21 вересня  2017 року у  місті Вінниці в затишному готелі «Добродій»        ВГО «Національна Асамблея людей з  інвалідністю України» провела тренінг для роботодавців з питань працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю.

На тренінгу були присутні директори підприємств, установ, організацій різних форм власності, фахівці по роботі з персоналом з м. Вінниця та Вінницької області. Тренінг проходив при повному аншлазі. 83 учасники виявили інтерес до тренінгу, із високим завзяттям та зацікавленістю опрацьовували теми запропоновані національним тренером НАІУ – Байдою Ларисою Юріївною.  

Роботодавці, що прийняли участь у тренінгу обговорювали різні аспекти працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю, обмінювались думками щодо того, як змінити стереотипи, що склались по відношенню до працівників з інвалідністю. Обговорювали, як покращити ситуацію на ринку праці для даної групи громадян. Ознайомилися з  розумними пристосуваннями, універсальним дизайном, моделями інвалідності, вчились бути толерантними та сприймати довколишнє різноманіття людей. Після завершення тренінгу учасники не поспішали розходитися, бурхливо обговорювали отриману інформацію, налагоджували нові контакти, соціальне партнерство між закладами освіти, охорони здоров’я, представниками бізнесу, представниками Вінницького відділення ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна», виступили з пропозицією спільного соціального проекту по працевлаштуванню людей з інвалідністю.

Тренінг проводився за сприяння Вінницької обласної Ради, Державної служби зайнятості, Вінницького обласного центру зайнятості, Вінницького  обласного  відділенням Фонду соціального захисту інвалідів в рамках Міжнародного проекту  «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», який реалізується в 5 областях України: Львівська, Вінницька, Донецька, Дніпропетровська та Харківська. Проект почав працювати у Вінницькій області з 4 кварталу 2015 року. Станом на 1 вересня 2017 року було надано допомогу 95 людям ВПО з інвалідністю та членам їх родин.

За рахунок коштів проекту ТЕАМ в 2016-2017 рр. у Вінницькій області було направлено на курси підвищення кваліфікації та здобуття нових професій 14 осіб з інвалідністю та членів їх родин. Було працевлаштовано 23 особи ВПО з інвалідністю та членів їх родин. В рамках проекту було підготовлено до участі в конкурсі міні-грантів 12 осіб ВПО з інвалідністю та членів їх родин, з них отримали обладнання на реалізацію власної справи 9 осіб та 7 відкрили ФОП. Важко переоцінити досягнення проекту, про кожного з учасників проекту -  людей з інвалідністю вимушених переселенців можна розповідати незвичні історії успіху та досягнень.

Проект продовжує працювати у Вінницькій області до грудня 2017 року. Закликаємо всіх, хто ще не скористався послугами проекту. Якщо ви людина з інвалідністю вимушено переміщена особа, або член родини людини з інвалідністю і вам потрібна підтримка і допомога в працевлаштуванні, підвищені кваліфікації, започаткуванню власної справи Національна Асамблея осіб з інвалідністю в Україні чекає вас за адресою м. Вінниця,  вул. Владислава Городецького, 10, тел. 098 468 08 30, (0432) 60 24 23, Еmail: team_vinnitsa@i.ua 

 

   

Оголошення


Вінницька громадська організація  «Асоціація захисту прав та допомоги людям з  інвалідністю  «Відкриті серця» виконуючи соціальне замовлення надає безкоштовні консультації опікунам, дієздатним людям з інвалідністю, дітям з інвалідністю та недієздатним людям з інвалідністю. 

Послуги надаються здгідго графіку:

понеділок – середа 8:00 – 17:00

четвер - п’ятниця 11:00 – 20:00

обідня перерва 13:00-14:00

3-тя субота місяця – робоча - з 10.00 до 15.00

за адресою Томашпільський район с Гнатків та смт Вапнярка

 2 та 3 вівторок  місяця – з 10.00 до 16.00

 

Попередній запис на консультацію за телефоном: (0432) 50-91-45, +38 (098) 59-49-115

   

Круглий стіл «Обмін досвідом неурядових організацій у контексті співпраці з внутрішньо – переміщеними особами»


Обмін досвідом неурядових організацій у контексті співпраці з внутрішньо переміщеними особами став темою круглого столу, який відбувся 15 червня за ініціативою радника Міністерства соціальної політики з питань ВПО у Вінницькій області, в якому взяли участь заступник директора Вінницького МЦ з надання БВПД , головний спеціаліст відділу правопросвітництва центру та представники громадських та інших неурядових організацій.

Зустріч відбулася у форматі взаємного діалогу учасників та учасниць та доповідей щодо співпраці та взаємодії з ВПО у розрізі кожної з неурядових організацій. У ході спілкування та взаємного діалогу учасників розглядалося багато важливих та актуальних питань, зокрема фінансова грамотність, бізнес-плани, соціальне житло, цікаві досліди, правова допомога для вимушено переміщених осіб.

За результатом зустрічі з учасниками заходу домовлено про подальшу координацію та ефективну переадресацію звернень ВПО. У ході заходу також активно обговорювався проект створення «Дорожньої карти корисних контактів для ВПО».

19113715 457738587912603 4566288586715688141 n

   

На Вінниччині буде реалізовано соціальний проект «Право на любов» для осіб з інтелектуальними порушеннями


Новый рисунок
20 березня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція громадської організації «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» щодо презентації чергового соціального проекту «Право на любов».
Проект реалізовується за підтримки обласної державної адміністрації та співфінансується коштами обласного бюджету.
Проект має на меті підвищити компетентність батьків та законних представників в питаннях статевого виховання й репродуктивного здоров’я дітей та молоді з інтелектуальними порушеннями.
«Наша основна мета полягає у тому, щоб в доступній формі донести до осіб з різними інтелектуальними порушеннями, їх батьків чи осіб, які їх заміщують, знання щодо актуальних питань статевого виховання та поліпшення репродуктивного здоров’я, надати підтримку в створенні умов для реалізації репродуктивних прав, сприяти рівноправному доступу людей з інтелектуальними порушеннями до послуг щодо збереження репродуктивного здоров'я та ведення здорового способу життя», – розповідає заступник голови ради «Асоціації захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» Наталія Головко.
«Саме з надання професійного консультування особам з інвалідністю та соціальної профілактики розпочинається розбудова інклюзивного середовища не лише на Вінниччині, але й в Україні в цілому», – переконаний начальник управління правового забезпечення та соціального обслуговування Департаменту соціальної та молодіжної політики Сергій Шмігленко.
«Право на любов» буде реалізовуватися спільно з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», Вінницьким обласним центром планування сім'ї та медико-генетичного консультування, Стрижавським дитячим будинком-інтернатом ІІ профілю, Вінницьким національним медичним університетом ім. М. Пирогова та Вінницьким соціально-економічним інститутом Університету «Україна».
Громадська організація «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» стала однією з 14 переможців конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету, який щороку традиційно проводиться Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
 
 
 
   

В Україні з’явиться реальна можливість знизити рівень інвалідності


В рамках фінансованого Європейським Союзом проекту: «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні», а також проекту «Підтримка батьків дітей з інвалідністю задля їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання у Східній Україні», що фінансується урядом Німеччини та підтримується ЮНІСЕФ», які впроваджуються програмою «Батьки за раннє втручання в Україні», створеною за організаційної підтримки Міжнародної громадської організації HealthProm (Лондон), Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та Благодійного фонду «Інститут раннього втручання» (Харків):

15419629 157672302 o 768x576

14 - 16 грудня 2016 р в м Харків проходило стратегічне засідання Національної платформи «Батьки за раннє втручання в Україні». Платформа створюється, як основа для участі недержавних організацій, створених і керованих батьками дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей з порушеннями розвитку в їх участі в процесі формування державної політики раннього втручання  в Україні.

Визначення Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid):

«Раннє втручання являє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо і негайно після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямоване як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення».

«Раннє втручання –це те, що допоможе вам і вашій родині зрозуміти, чого ви хочете від життя, з якими проблемами зіткнетеся, яку підтримку зможете отримувати і як рухатися далі. Ми повинні залишатися мирною армією батьків, що працюють спільно. Одна мама сказала мені: «Про раннє втручання необхідно говорити, як про хор. Хтось буде співати красиво, хтось вище або нижче, хтось зовсім фальшивити, але зупиняти пісню не можна». – впевнена Філіппа Рассел, міжнародний експерт Програми «Батьки за раннє втручання в Україні», основоположник і протягом більше 50 років беззмінний лідер батьківського руху в Великобританії, мама сина з інвалідністю, удостоєна Британським урядом почесного звання DameoftheBritishEmpire (аналог посвячення в лицарі чоловіків).

«Послуга раннього втручання не замінює медичну або психологічну допомогу. Вона повинна бути тісно пов'язана з реабілітацією та іншими послугами, - пояснює Президент Благодійного фонду «Інститут раннього втручання», доктор психологічних наук Анна Кукуруза, - Але вона може забезпечити підтримку сім'ї тоді, коли це найважливіше і дуже потрібно - у важкий період прийняття дитини. Допомогу отримує не тільки дитина, а й родина. Розуміючи, що народження дитини з особливими потребами змінює життя всієї родини, раннє втручання дає можливість фахівцям бути поруч з батьками, допомагаючи розвивати дитину, надавати їм необхідну інформацію і психологічну підтримку».

«Я «за» впровадження системи раннього втручання в Україні, так як на особистому досвіді знаю, що саме надання своєчасної допомоги дитині і всій її родині дозволяють уникнути складнощів в її розвиткові в майбутньому, - прокоментувала мама 2-х дітей, один з яких нечуючий хлопчик з аутизмом, координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Олена Скрипко, -  Це означає, що чим раніше надається допомога, тим краще життєві шанси дитини і більша ймовірність того, що у неї ніколи не з'явиться клеймо «дитина з інвалідністю», ні в житті, ні в посвідченні».

«Сім'я - це головний ресурс наших дітей, - вважає мама особливої дитини координатор напрямку Підтримки батьківської адвокації Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Вікторія Пирогова, - Найкращий спосіб допомогти дитині раннього віку полягає в тому, щоб допомагати її батькам підтримувати таку дитину. Як в Харкові, так і в усьому світі, команди раннього втручання віддають належне батькам і ставляться до них з повагою. Вони розуміють, з якими труднощами стикаються батьки, і працюють разом з ними в атмосфері партнерства».

Довідкова інформація: Програма впроваджуватиметься в 10 пілотних регіонах України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях, а також у місті Києві. Вона спрямована на підтримку недержавних організацій, якими керують батьки дітей з інвалідністю, а також активних батьків дітей зпорушеннями розвитку. Тому що саме батьки мають відігравати ключову роль в проведенні необхідних реформ, які дозволять дітям з інвалідністю та особливими потребами мати «кращий старт» в житті.

   

Тренінг " Ми поруч"


20161123 101509

Асоціація «Відкриті серця» реалізує обласну програму  «Підготовка  сервісних груп допомоги та  супроводу  людей з функціональними обмеженнями      «Ми поруч» в соціальному партнерстві з комунальним закладом «Вінницький обласний центр соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. Пріоритетним напрямком  програми  є допомога соціально незахищеним верствам населення. В рамках програми студенти Вінницького національного медичного університету ім. Пирогова, Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького соціально-економічного інституту Міжнародного Університету розвитку людини  «Україна» проходять навчання по наданню допомоги та супроводу  в повсякденному житті людям з важкими формами інвалідності в подальшому для участі в роботі сервісних груп.

Молоді люди під час тренінгів отримують теоретичні знання в галузі «Інвалідність та суспільство». За допомогою спеціальних вправ тренери дають студентам особисто відчути ті труднощі, з якими щодня стикаються люди з інвалідністю. Учасники тренінгів практично вчаться надавати допомогу та супровід людям з фізичними, сенсорними, інтелектуальними та психічними порушеннями.

Учасники семінару проймаються ідеями волонтерства, переоцінюють своє відношення до життя та певних моральних цінностей.

 

   

Навчально-інформаційний тренінг "Основи фінансового планування. Фандрайзинг. Можливості забезпечення стабільної діяльності ГОІ"


У місті Вінниця триває триденний навчально-інформаційний тренінг «Основи фінансового планування. Фандрайзинг. Можливості забезпечення стабільної діяльності ГОІ»

12-14 липня 2016 рокувідбувся навчально-інформаційний тренінг "Основи фінансового планування. Фандрайзинг. Можливості забезпечення стабільної діяльності ГОІ".

Організаторами заходу виступають Національна Асамблея інвалідів України спільно з Асоціацією захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця».

У тренінгу взяли участь 45 представників громадських організацій з усієї України. Серед них лідери громадських організацій, батьки дітей з інвалідністю, в тому числі люди з інвалідністю, ВПО з інвалідністю.

Тренінг провела Євгенія Павлова - заслужений юрист України, використовує в своїй роботі цікаві матеріали, змістовні роботи в групах та яскраві приклади. На тренінгу розглядали питання специфіки проектної діяльності на українському ринку та процес написання проектів, визначення очікуваних результатів проекту, індикатори досягнення результатів і методи верифікації, принцип фандрайзингу. Даний тренінг надав можливість учасникам здобути нові знання та можливості, знайомства та гарний настрій.

Маємо надію, що учасники семінару з новими уміннями та ідеями зможуть розвивати свої організації.

 

{gallery}Fundraising{/gallery}

   

Презентація соціальної програми «Ми – поруч»


0.1964OpenElementFieldElemFormatjpg

 

Вінницька обласна громадська організація «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» презентувала нову програму з підготовки сервісних груп допомоги та супроводу людей з функціональними обмеженнями «Ми – поруч», яка реалізовується за підтримки обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Нагадаємо, що громадська організація «Відкриті серця» стала однією з 12 переможців конкурсу з визначення програми (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету, який щороку традиційно проводиться Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

«В країнах Європи та Америки вже тривалий час працюють сервісні групи по наданню професійної допомоги людям з обмеженими можливостями. Це закріплено на законодавчому рівні», – зазначила директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та керівник програми Світлана Демко.

Програма має на меті забезпечити доступ людям з функціональними обмеженнями до нових індивідуальних, якісних сервісних послуг супроводу та допомоги, а також сприяти поінформованості студентської молоді щодо потреб та можливостей людей з інвалідністю, розвитку духу толерантності, волонтерства та благочинності, завдяки участі у тренінгових навчаннях по здобуттю навичок допомоги підтримки в повсякденному житті людям з важкими формами інвалідності.

«На перший погляд, метою проекту є підготовка сервісних груп, що будуть працювати з людьми, які мають функціональні обмеження. Проте, реалізація програми дозволить сформувати позитивне ставлення суспільства до осіб з інвалідністю та бажання надавати їм допомогу» – розповіла заступник голови ради Асоціації «Відкриті серця» Наталія Головко.

В рамках програми на базі національного медичного університету ім. М. Пирогова, державного педагогічного університету М. Коцюбинського та інституту Університету «Україна» буде відібрано 45 студентів, які пройдуть відповідну фахову підготовку та зможуть взяти участь в роботі сервісних груп.

«Кожен студент-медик зобов’язаний мати знання з медико-соціальної реабілітації, тому що так чи інакше зіштовхнеться у своїй професійній діяльності з особами, які мають інвалідність», – відзначила голова ВОГО «Вінницька асоціація медиків» Руслана Харковенко.

За підсумками програми планується розробка методичного посібника щодо специфіки роботи з людьми, які мають функціональні обмеження та його розповсюдження в закладах соціальної сфери.
«В університеті «Україна» приділяється значна увага підготовці фахівців за напрямком «соціальна робота» – зазначила депутат міської ради, директор Вінницького інституту Університету «Україна» Ганна Давиденко.

Реалізація програми дозволить підвищити якість надання суспільних послуг та послужить значною підтримкою родин в яких проживають люди з важкими формами інвалідності щодо зняття психологічного та фізичного навантаження.

   

Нова філія центру «Обрій»


 DSC 0044 thumb

25 травня у смт Вапнярка Томашпільського району відбулось урочисте відкриття філії комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Символічну червону стрічку перерізали голова обласної Ради Анатолій Олійник, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Наталія Заболотна, директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Світлана Демко, президент Міжнародної Благодійної фундації «Світло Миру» Наталія Скала.

На свято також завітали народний депутат України Іван Спориш, керівники районної влади, отримувачі послуг і працівники філій центру «Обрій», їхні рідні та представники місцевої громади.

Звертаючись до присутніх, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив:

– Нинішня подія – це наступний крок, здійснений у Томашпільському районі щодо інтеграції діток, які мають обмежені можливості, у навчання, у життя, у цивілізований світ. Я дуже радий, що десять років тому нам вдалося своїми силами і власними ресурсами створити перший в Україні  центр у селі Гнаткові Томашкільського району, який  сьогодні продовжує успішно функціонувати. І всі ці роки я глибоко переконаний, що проблемами дітей з функціональними обмеженнями в першу чергу має займатися держава. Тому я підтримую пропозицію, що для потреб таких діток потрібно розробляти державну програму, і тоді нам буде легше відчувати, що ми всі разом робимо спільну добру справу.

Анатолій Олійник висловив щиру вдячність працівникам Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та його філії за їхню щоденну копітку працю, а також особливу подяку президенту Міжнародної Благодійної фундації «Світло Миру» Наталії Скалі, яка впродовж багатьох років здійснює підтримку цих закладів. Він висловив сподівання, що до цієї благородної місії доєднаються й інші благодійники, а у новоствореному закладі зможуть отримувати послуги діти і молодь з інших районів області, прилеглих до Вапнярки.

Також голова обласної Ради вручив диплом керівникам району за перемогу в 13-му обласному Конкурсі проектів розвитку територіальних громад Вінницької області, які були розробниками проекту «Наші мрії». Кошти, виділені на реалізацію цього проекту, будуть використані на придбання автобуса для підвозу отримувачів послуг до закладів.

Після привітань всіх гостей та запрошених і концертної програми, яку продемонстрували вихованці центру, присутні мали можливість оглянути кабінети й оцінити умови, створені для відвідувачів філії центру «Обрій». 

 

 

 

 

 

   

Вчимося виставляти вітрила бізнесу!


DSC 0277 thumb

Три травневих теплих дні на Вінниччині навчались економічним премудростям та умінням відкривати власну справу учасники бізнес-тренінгу з соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти». Завдяки зусиллям Національної Асамблеї інвалідів України та її Міжнародним партнерам, люди з інвалідністю, батьки що опікуються дітьми з інвалідністю, ВПО зі сходу України мали можливість вчитися залагоджувати свої економічні проблеми – розвивати свою власну справу. 20 людей які зустрілись на цьому тренінгу мали можливість здобути не лише нові знання, поділитись своїм досвідом, а й знайшли друзів і отримали нові корисні знайомства. Ведучий тренер Катерина Федотова фахівець Дніпропетровського обласного центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості подбала про те, що кожен день був насичений необхідною та цікавою інформацією. Важливо було те, що учасники семінару отримували не тільки теоретичні знання, а й аналізували практичні випадки. Серед учасників семінару були люди які мали досвід приватного підприємництва та ті знання, які їм дав семінар, зможуть зміцнити їх справу та дати їм можливість розвиватись далі.

Атмосфера доброзичливості, гостинності та турботи, яка панувала на семінарі, піднімала настрій та впевненість учасників у майбутньому. Завдяки організаторам тренінгу учасники з Вінницької області дізнались про можливість, через організацію Червоного хреста, отримати ваучери в розмірі 1000 грн. на продукти харчування. Хоча учасники семінару мали певні порушення фізичного чи сенсорного характеру, але дбайливе відношення господарів – зустріч на вокзалі, супровід та розселення в комфортабельному готелі, екскурсія на світломузичний фонтан «Рошен», дали змогу учасникам відчути на собі, що м. Вінниця – зручне для всіх.

Всі учасники семінару отримали сертифікати та надію про те, що тепер вони зможуть покращити матеріальний достаток своєї сім’ї, завдяки підтримці Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної, фізичної реабілітації» який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

Організатори вдячні учасникам за високу оцінку їхньої роботи та сподіваються що їх участь в тренінгу спонукає до написання міні-гранів та розвитку своєї справи, адже важливо плести не так, як вітер дме, а так як поставити вітрила!

 

 

 

   

More Articles...

Page 1 of 8