Події

Гостинність зимових Карпат


Гостинність зимових Карпат

Протягом тижня представники Асоціації «Відкриті серця» опановували зимові види спорту на запрошення НАІУ в Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ у с. Яворів Турківського р-ну Львівської області. Вінниччани підкорювали стрімку лижню, тренажери у спортивній залі та на ігрових майданчиках. Члени групи не тільки відпочивали, набирались сил, отримували задоволення, а й переймали досвід організації зимових ігр для людей з важкими формами інвалідності. Отримані уміння, нові знайомства дадуть можливість Асоціації організовувати заходи активного родинного відпочинку не тільки влітку, а й узимку.

Подробнее: Гостинність зимових Карпат

 

Школа лідерів в гостях у Обрія


Школа лідерів в гостях у Обрія

20 січня в рамках Школи молодих лідерів у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» відбулася зустріч на тему «Соціальна робота та адаптація людей з особливими потребами у суспільство». Випускники програми «Громадські зв’язки» - директор центру «Обрій» Світлана Демко та соціальний педагог Наталя Головко презентували учасникам школи діяльність центру.

Випускники програм обміну  зазначили, що знання і досвід по роботі з людьми з особливими потребами, які вони перейняли  у США, дуже допомогли у становленні і розвитку центру «Обрій». Зараз центр має програму Працетерапії, де вихованці виготовляють різні вироби hand-made. Учасники школи навіть отримали в подарунок магнітики та квіти, зроблені власноруч молоддю з особливими потребами.

На завершення відбулася інтегрована арт-сесія, під час якої учасники школи молодих лідерів та молодь з «Обрію» спілкувалися і разом розмальовували кружки фарбами по кераміці.

Директор центру - Світлана Демко зазначила: «Дуже необхідно, щоб сучасна молодь відвідувала такі реабілітаційні центри і проводила разом час з людьми з інвалідністю. Це допомагає адаптації людей з особливими потребами у суспільство. Молоді люди - майбутні лідери будуть краще розуміти потреби таких людей. І у майбутньому, можливо коли вони будуть приймати рішення стосовно молоді з функціональними обмеженнями, то вони не будуть байдужими і вже не проігнорують їх інтереси».

Школа молодих лідерів – це проект громадської організації „Вінницький регіональний центр інформації „Креатив”, що реалізується у партнерстві з Вінницьким соціально-економічним інститутом Університету «Україна» та Вінницьким Клубом випускників міжнародних програм обміну за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Проект спрямований на розвиток активної громадської позиції  молоді та розбудову місцевої громади.

Подробнее: Школа лідерів в гостях у Обрія

   

Новорічний калейдоскоп


index1

З 20 грудня по 20 січня центр реабілітації «Обрій» спільно із Асоціацією «Відкриті серця» та іншими соціальними партнерами провів благодійну акцію «Новорічний калейдоскоп». В програмі акції були інтегровані заходи, ознайомчі екскурсії, комунікативні зустрічі.

  

 

 

 

 

   

Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю


Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю06 - 10 жовтня 2014 року у місті Вінниці Національна Асамблея інвалідів України підготувала та провела Всеукраїнський навчальний семінар - тренінг "Табір активної реабілітації для опікунів та людей з інвалідністю”. Регіональний представник НАІУ у Вінницькій області, Світлана Демко, разом з Асоціацією захисту та   допомоги інвалідам «Відкриті серця» у тісній співпраці з Вінницьким обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» забезпечили участь   людей з інвалідністю(по дві особи) з 12 міст України (Вінниця, Житомир, Ужгород, Луцьк, Полтава, Мукачеве, Черкаси, Дрогобич, Миколаїв, Івано-Франківськ, Одеса, Маріуполь, Кіровоград). У таборі взяли участь 25 опікунів та 25 людей з інвалідністю, з інтелектуальними обмеженнями, синдромом Дауна, аутизмом, психічними розладами, ДЦП. Учасники табору проживали в готельному комплексі «Добродій», були поділені на 2 групи опікунів та на 2 групи людей з інвалідністю, які займались за окремими розкладами занять, в окремих приміщеннях з 9 годин ранку до 18 години вечора.

Мета семінару - готувати опікунів та людей з інвалідністю до незалежного проживання у громаді. Навчити опікунів та людей з інвалідністю долати труднощі, які пов’язанні з ізоляцією їх родин.

В анкетах учасники попередніх таборів відмітили, що участь в таборі змінила їх ставлення до дітей, погляди на особисті проблеми та труднощі у спілкуванні з дітьми, дала змогу знайти вихід із складної життєвої ситуації, наснажила їх на активну підготовку дітей до незалежного проживання та створення.

В цьому році 19 спеціалістів-волонтерів працювали, готуючи опікунів та людей з інвалідністю до незалежного проживання у громаді, навчаючи їх позитивно налаштовуватись на життєві труднощі, бути впевненими у собі та наполегливо йти до поставлених цілей. Ідеї незалежного проживання у громаді доносили до учасників 8 практичних психологів, 5 соціальних педагогів, 2 музичних керівники, 5 супроводжуючих для груп осіб з інвалідністю, що забезпечило якісне та змістовне проведення   занять, індивідуальних консультацій. До роботи в таборі також були залучені 1 реабілітолог,2 інструктори з працетерапії, 1 фотохудожник, керівник народного художнього колективу «Грація» – заслужений працівник культури Мацюк Олександр Максимович,12 перукарів, 6 візажистів,6 манікюрниць Вищого професійного училища сфери послуг, спеціалісти стоматологічного центру «Пріор», фахівець Товариства Червоного Хреста України.

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/ru/open-hearts/events#sigProId66f3cca207

Організатори табору вдячні за тісну співпрацю та підтримку Вінницькому обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Департаменту соціальної політики Вінницької ОДА, Вінницькому міському Палацу дітей та юнацтва, народному художньому колективу «Грація», Вищому професійному училищу сфери послуг, Вінницькому національному медичному університету ім. М.І.Пирогова, Вінницькому державному педагогічному університету ім. М.Коцюбинського, Товариству Червоного Хреста України, приватному стоматологічному центру «Пріор», співробітникам прозорих офісів м. Вінниці, а також тим бізнесменам та приватним підприємцям, які надають якісні послуги з проживання та харчування учасників.

Під час урочистого закриття семінару-тренінгу учасники мали змогу ознайомитися з виставкою-ярмарком творчих робіт ГО Асоціації «Відкриті серця». На згадку всі учасники отримали сувеніри-подарунки виготовлені руками молодих людей з важкими формами інвалідності, світлини, подяки за активну та плідну роботу.

Учасники відмітили, що участь в таборі дала змогу їх дітям відчути себе самостійними, відповідальними, здобути навики самообслуговування, спілкування, у батьків - змінила їх ставлення до дітей, погляди на особисті проблеми та труднощі у спілкуванні з дітьми, знайти вихід із складної життєвої ситуації, наснажити себе на створення громадських організацій та груп самодопомоги та активну підготовку дітей до незалежного проживання.

Для організаторів табору найважливішою нагородою є подяка від батьків, їх перегляд інколи несправедливих вчинків чи стереотипів та радісні обличчя дітей, що подружилися між собою, стали проявляти ініціативу та розмовляти про наболіле, почали підтримувати один одного, щиро сміятися та радіти.

 

 

Регіональний представник НАІУ

у Вінницькій області                                                                                          С.В.Демко

   

Румунська делегація


Румунська делегація

10.11.2014р. Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» відвідала делегація з Румунії. Гості ознайомились з роботою центру та її відвідувачами. Делегація погостювала у соціальних майстернях, де їм подарували на згадку сувеніри, виготовлені руками людей з інвалідністю.