Задать вопрос

Я инвалид детства оформил инвалидность когда мне уже было 25 лет возможно-ли компенсировать пенсию по инвалидности за те года до того как я оформил инваидность. Михаил 09.10.2010 03:52
Administrator 09.10.2010 03:52

Пенсия назначается с того момента, как лицо обратилось с письменным заявлением и предоставило все необходимые документы. Таким образом, не представляется возможным получить пенсию за предыдущее время.

Вам помогла эта информация? Да Нет
мне 22 года,студент.В ВУЗе принуждают сделать прививку от краснухикори.Имею ли я (юридически)право отказаться от прививки.Прививки до этого,делал по "календарю".Вообще,как регулируется,законом мои права.С ув.Олег Олег 09.10.2010 03:57
Administrator 09.10.2010 03:57

Вы имеете право отказаться от прививки.Прививки являются видом медицинской помощи, от которой можно отказаться: 
Цивільний кодекс України: 
Ст.284. 3. Надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою. 
4. Повнолітня дієздатна фізична особа ... має право відмовитися від лікування. 
Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину): 
Ст.5 Будь-яке втручання у сферу здоров"я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної особи. Відповідна особа у будь-який час може безперешкодно відкликати свою згоду. 
Ст.6 2. Якщо відповідно до законодавства неповнолітня особа є недієздатною давати свою згоду на втручання, таке втручання може здійснюватися тільки із дозволу її представника. 
Прививки являются методом профилактики: 
Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров"я": 
Ст.42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта 
Ст.43 Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів ... профілактики ... Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників. 
Возможность отказа от прививок непосредственно оговорена законом: 
Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб": 
Ст.12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п"ятнадцятирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків. Особам віком від п"ятнадцяти до вісімнадцяти років профілактичні щеплення проводяться за їх згодою та за згодою батьків... 
Відомості про ... відмову від обов"язкових профілактичних щеплень підлягають статистичному обліку. 
Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов"язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження. Произвольно оформленный отказ достаточно оставить в своей поликлинике (или отправить его туда заказным письмом с уведомлением о вручении) в единственном экземпляре, если ребёнок не посещает детский сад или школу: 
Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб": 
Ст.12 Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов"язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

Вам помогла эта информация? Да Нет
powered by SM FAQ

Юридична допомога інвалідам

Advertisement