Новини

Триденний бізнес-тренінг із започаткування власної справи для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю

IMG 1685

ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» в рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID  19  червня  2018 року розпочала  у  м. Вінниця триденний бізнес-тренінг із започаткування власної справи для  внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України.

Учасниками тренінгу стали не тільки вінничани, а й гості з Маріуполя та Краматорська.

Бізнес-тренінг сприятиме розвитку самозайнятості та створенню малого бізнесу внутрішньо переміщеними особами з інвалідністю.

 Асоціація «Відкриті серця» бажає учасникам плідної роботи та вдалих починань у бізнесі. 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProIde3cf255bf3

 

У Вінниці стартував марафон виїзних семінарів «Батьки за раннє втручання»

IMG 1484

Громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю  «Відкриті серця»  24 травня 2018 р. провела в Барі перший  виїзний семінар «Батьки за раннє втручання».  Подібні семінари з  6 по  30 червня будуть  проведенні   для  батьків дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення, лідерів батьківських ГО  у Хмільницькому,  Вінницькому, Томашпільському, Тиврівському, Тульчинському, М.- Подільському, Шаргородському  районах Вінницької області .

Семінари проходять в рамках грантового проекту  «Раннє втручання  - шлях в нове життя» -  збільшення ініціатив батьків з адвокації  раннього втручання і підвищення рівня обізнаності громадськості у Вінницькій області», що впроваджується Асоціацією «Відкриті серця»», за фінансування ЄС в межах та як невід’ємна частина спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

Учасники  ознайомляться  з філософією та змістом послуги раннього втручання, практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом йо

го просування в Україні, а також набувають знань та навичок з  адвокації та комунікації.

Організатори щиро дякують Барчанам -  міській Раді, центру реабілітації «Еверест», особисто пані Тетяні Марущак -   за теплий прийом, гостинність та велику зацікавленість семінаром. 36 батьків , які були при сутні на семінарі отримали цікаву та корисну літературу, мали можливість отримати відповіді на болючі питання та переконатись ,що вони не одні, що разом ми зможемо подолати всі виклики та зробити наших дітей щасливими

 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProIdcaf04d5a54

   
   

Проект «Раннє втручання - шлях в нове життя»

 IMG 0542

10 квітня 2018 р. о 11.00 в конференц залі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА відбулась прес-конференція з презентації Проекту «Раннє втручання - шлях в нове життя» - збільшення впливу батьків дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення на впровадження системи раннього втручання в Вінницькій області», який реалізується за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

 Виконавець проекту: Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця»

 Співвиконавець проекту : Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»

 Мета прес конференції:

 -         Поінформувати громадськість про Проект «Раннє втручання - шлях в нове життя»

 -    Посилити вплив батьківських НДО на впровадження системи раннього втручання в Вінницькій області.

 -    Сприяти рівноправному доступу сімей вінничан, що виховують дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення до послуги раннього втручання.

 Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» в соціальному партнерстві з комунальним закладом «Вінницький обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», маючи 12-річний досвід розробки та реалізації спільних програм в сфері надання послуг дітям та молоді з важкими формами інвалідності та їх родинам, підготовлених фахівців, досвід проведення інформаційних кампаній, інформаційні ресурси ініціювала впровадження Проекту «Раннє втручання - шлях в нове життя» - збільшення впливу батьків дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення на впровадження системи раннього втручання в Вінницькій області».

 Мета проекту:

 - Покращити обізнаність батьків дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення, щодо філософії та змісту послуги раннього втручання.

 - Посилити авторитет та вплив батьківських НДО на впровадження системи раннього втручання в Вінницькій області.

 - Сприяти рівноправному доступу сімей вінничан, що виховують дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення до послуги раннього втручання

 Цільова группа:

 Безпосередньо:

 - батьки дітей з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення, лідери батьківських ГО (160 учасників інформаційних семінарів - батьківських шкіл)

 - батьки, спеціалісти представники влади, ГОІ (40 учасників конференції - дискусії).

 Опосередковано

- діти з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення, громада Вінницької області.

 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProId02c6c6f7c3

   

Практичний семінар - тренінг «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення» день третій

IMG 0230

Третій день практичного семінару – тренінгу «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення».

Створення та планування комунікаційної стратегії на місцевому рівні, базованої на попередніх обговореннях. Які цілі можна вважати реалістичними (і чому)?

Презентація представників НУО, що беруть участь в тренінгу. 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProId66918f509a

   

Практичний семінар – тренінг «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення» день другий

IMG 02221

Другий день практичного семінару – тренінгу «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення».

Аналіз стейкголдерів. Розуміння практик аналізу стейкголдерів на реальних прикладах. Підводне каміння розуміння стейкголдерів: чому все не настільки, як видається на перший погляд? Карта стейкголдерів.

Робота з інформацією. Як ми маємо працювати з медіа ефективно? Як змотивувати журналістів зробити те, що нам потрібно, коли вони незацікавлені або постійно розуміють все неправильно? Ключові поради: про що слід пам’ятати і чого категорично уникати в роботі з медіа.Інші варіанти (поза медіа) донесення месиджу до ключових стейкголдерів та цільових аудиторій. Яким має бути месидж? 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProId45ba38aacb

   

Практичний семінар – тренінг «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення»

IMG 0071

У Вінниці стартував практичний семінар – тренінг «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення».

30 батьків з різних регіонів України обговорюють, як прискорити впровадження важливої ​​та дуже необхідної послуги. Робота в групах "Аналіз проблем політики".

Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю "Відкриті серця" зібрала на семінарі батьків та представників батьківських ГО для обговорення та формування розуміння адвокаційних кроків, які вони можуть здійснити на шляху до РВ по всій Україні

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProId0e79f03961

   

У Вінниці з’явилася регіональна платформа Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»

IMG 0141

26 березня відбулося підписання Спільної заяви про створення Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» між 15 НГО, а також започаткування Вінницької регіональної платформи. Регіональним представником обласного осередку обрано Світлану Демко.

Вчора у Вінниці відбулася зустріч представників 15 недержавних громадських організацій,  що об’єднують батьків, які виховують дітей з вадами розвитку та інваліністю. Перед присутніми з інформацією про філософію раннього втручання (РВ), практику надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його впровадження та просування в Україні, про Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання», а також однойменну Програму, що підтримує його організаційну розбудову, виступила національний координатор Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Олена Скрипко

Світлана Демко, голова ради Вінницької громадської організації  «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» розповіла про напрацювання Робочої групи з питань розробки стратегії та структури Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» (РГСС), а також запропонувала представникам НГО підписати Спільну заяву і започаткувати Вінницьку регіональну платформу батьківського Форуму.

Цю ініціативу було підтримано одностайно. Представник Тульчинської районної громадської організації «Промінь надії» Наталія Воротнюк запропонувала обрати Регіонального представника Вінницької регіональної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання». Очільник Барської районної асоціації захисту та допомоги інвалідам «На крилах віри» Тетяну Марущак висунула кандидатуру на посаду Регіонального представника Світлану Демко, яку було ухвалено одностайно.

Тетяна Марущак, мати дитини з функціональними обмеженнями, голова Ради Асоціації допомоги та захисту інвалідам «На крилах віри» зазначила: «Створення регіональної платформи Всеукраїнського форуму - дуже необхідно для того, щоб підтримати батьків, які опинилися сам-на-сам після народження дитини з вадами розвитку. Адже батьки потрапляють у важкі стадії відчуттів: стадія стресу, шоку, заперечення реальності, тощо. Саме в цей період необхідна всебічна підтримка сім’ї, щоб не втратити найважливіші роки становлення розвитку дитини і в цьому може і має допомагати послуга раннього втручання».

Довідкова інформація: Ран  нє втручання є всесвітньо визнаним підходом, який продемонстрував свою ефективність і економічність, яка максимізує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу. Це є важливим фактором в запобіганні відмов від дітей / розміщення їх в інтернатних установах і знижує ймовірність низьких довгострокових результатів для дітей та їх сімей. РВ включає в себе здійснення заходів у той час, коли побоювання з приводу розвитку та/або інвалідності дитини з’являється вперше, в віці, коли мозок дитини все ще розвивається. Це соціальна модель, яка враховує потреби як дитини, так і батьків, спрямована на зміцнення потенціалу сім'ї, а також орієнтована на співпрацю та партнерство з батьками, і, таким чином, відхід від застарілої і вузької медичної моделі, яка не включає батьків дитини, а також зв'язок з надавачами соціальних та освітніх послуг, широкими колами  громадськості.

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProIda406e922c7

   

Запрошуємо батьків взяти участь у практичному семінарі «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення», який відбудеться 27-29 березня 2018 р.

Вінницька громадська організація «Асоціація захисту прав та   допомоги людям з інвалідністю  «Відкриті серця»» запрошує  батьків взяти участь у практичному семінарі - тренінгу «Адвокація батьками політики раннього втручання: перспективи та виклики українського сьогодення»,  який відбудеться 27-29 березня 2018 р. в м. Вінниця. Захід проводитиметься в рамках грантового проекту  «Раннє втручання  - шлях в нове життя» -  збільшення ініціатив батьків з адвокації  раннього втручання і підвищення рівня обізнаності громадськості у Вінницькій області».

Грантовий проект «Раннє втручання  - шлях в нове життя» впроваджується за фінансової підтримки ЄС, в межах спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні».

До участі  в семінарі запрошуються  батьки дітей з особливостями розвитку та інвалідністю -  представники громадських організацій, керованих або створених батьками, що займаються захистом прав дітей, в тому числі дітей з інвалідністю, особливими потребами, порушенням розвитку  з 10 пілотних  регіонів України – учасників Програми «Батьки за Раннє Втручання в Україні» (а саме - Харківської, Львівської, Одеської, Закарпатської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької (міста Краматорськ та Маріуполь), Луганської, Вінницької областей та міста Києва).

Під час проведення заходу учасники зможуть ознайомитись з філософією раннього втручання (РВ), практикою надання послуг РВ в Україні, існуючим досвідом його просування в Україні, а також набути знань та навичок з відповідних адвокації та комунікацій.

В разі зацікавленості взяти участь у семінарі, просимо заповнити та направити анкету-заявку (завантажити)  не пізніше 12:00 год. 22 березня 2018 року на електронну адресу fotina_1711@i.ua або факсом (0432) 509-145.

Кількість учасників даного заходу обмежена, тому організатори залишають за собою право відбору учасників на підставі надісланих анкет  та досвіду участі у просуванні РВ та формуванні батьківського руху.

   

Навчально-ознайомчий візит «Соціальне підприємство для інклюзивного розвитку із фокусом на жінок»

 28618848 10156029342648950 2978347901083925175 o

З 4 до 10 березня 2018 року голова Ради Асоціації "Відкриті серця" - Демко Світлана Василівна прийняла участь у робочій поїздзі до Польщі, яка передбачала обмін досвідом у сфері розвитку соціального підприємництва та жіночого бізнесу в рамках реалізації Проекту ПРОМІС у партнерстві з польським Фондом міжнародної солідарності та за підтримки Уряду Канади.

Навчально-ознайомчий візит «Соціальне підприємство для інклюзивного розвитку із фокусом на жінок» розпочався у м. Гданськ. Представники органів місцевого самоврядування, НУО, бізнес асоціацій та малого і середнього бізнесу з пілотних міст Проекту #ПРОМІС ознайомилися з найкращим місцевим досвідом соціального та жіночого підприємництва, їх впливом на місцевий економічний розвиток: зокрема, з діяльністю Соціального кооперативу DALBA, Центру соціальної інтеграції, Гданським фондом підприємництва, Інкубатором Starter #inkubatorstarterта соціальним готелем SoStay #sostayhotel.

Місто з тисячолітньою історією багате на інклюзивні ініціативи у підприємництві. Наприклад, соціальний кооператив DALBA започаткував соціальне підприємництво - першу броварню у Польщі та 6-ту у світі, де 90% працівників – це люди з інвалідністю. Також вони відкрили Паб, де працюють особи з психічними розладами.
Мешканці міста, де зародився профспілковий рух «Солідарність», є досить солідарними з соціальними підприємницькими ініціативами. Про високий рівень толерантності жителів Гданська до іншості зазначив і Lev Zakharchyshyn, Консул України у Гданську.
Слід відмітити співпрацю місцевої влади з громадським сектором та підтримку соціальної економіки в регіоні.

Учасники з різних міст України ознайомилися з діяльністю Академічного Бізнес-Інкубатору Гданська, діяльність якого орієнтована на молодих людей, що хочуть розпочати власну справу ще будучи студентами. До речі, тут студенти-підприємці мають податкові пільги: не сплачують соціальних податків і платять податок на прибуток 14,4% замість 17%. Ознайомилися з Сопотською моделлю соціальної економіки, що сприяє соціальній адаптації бездомних та безробітних осіб через їх залучення до соціального підприємництва. Сьогодні у Сопоті лише 2% безробітних, а було майже 5%. 

Агенція розвитку Помор‘я, яка є найбільшою в регіоні, в рамках ініціативи «Інвестуй в Помор’я!» з 2011р. реалізувала 77 інвестицій, завдяки чому з’явилося 12 тис. нових робочих місць.
Цікавим є досвід діяльності Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot – Асоціації 57 органів місцевого самоврядування, спрямованої на зміцнення співпраці та гармонійного розвитку всього району метрополії навколо Гданську, зокрема налагодження співпраці суб’єктів соціальної економіки та органів місцевого самоврядування. Бюджетні кошти направляються не на соціальну допомогу, а надаються тим, хто створює робочі місця (соціальним підприємствам). Тут близько 60% всіх державних закупівель здійснюються через соціальні замовлення.

Делегація від Проекту #ПРОМІС відвідала міську раду Косцежини та дізналася про співпрацю місцевого самоврядування, бізнесу та громадського сектору для вирішення соціальних проблем, а також про проекти, реалізовані за підтримки фондів ЄС. Місто Косцежини з населенням 23 тис. осіб з 2004р. реалізувало соціальні проекти на суму 204 млн. злотих, серед яких 132,7 млн. злотих – це зовнішнє фінансування з ЄС. Сьогодні місто робить акцент на ревіталізацію депресивних районів, діє бюджет громадських ініціатив, з 2015р. міський транспорт - безкоштовний.

Про підтримку МСП з боку місцевої влади та ЄС  дізналися з презентації Поморського інкубатору підприємництва в Косцежині та Кашубського фонду підтримки підприємництва.
Були вражені діяльністю Фонду «Спільнота Бурого Ведмедя», який допомагає інтеграції осіб з інвалідністю. Більше 50«Ведмедиків» (так Пан Куба, місцевий священик і голова Спільноти, називає Підопічних Фонду) працюють на великому господарстві, забезпечуючи себе найбільш необхідним, мають 30 корів і виготовляють сир в сироварні, займають призові місця у національних конкурсах з конярства та виставках собак, виготовляють сувеніри та мають свою крамницю. Нещодавно спільними зусиллями для підопічних побудували будинок для проживання. Велику допомогу Ведмедикам надають місцеві фермери, друзі, сусіди та просто небайдужі люди.
У м. Картузи діє соціальний кооператив «Позитивка», який в 2012р. заснувала 19-річна молодь. Місту з 15-ма тисячами мешканців таке підприємство надає послуги з опіки над дітьми, неформальної освіти дітей, молоді та сеньорів, кейтерінгу, організації заходів та розваг, забезпечує діяльність дитячого клубу.
Ще про один цікавий приклад соціального підприємництва розповіла засновниця Гражина Скорупко. Соціальний кооператив «50+» був створений 5 безробітними жінками з інвалідністю, гасло яких - «Немає неможливих речей!». Сьогодні кооператив надає послуги з прибирання, готування та опіки над престарілими.
Як у Польщі можна збудувати власне помешкання без кредитоспроможності  дізналися від заасновника житлового Кооперативу Померанія - Романа Почковського.
Впевнені, що отриманні під час візиту досвід та знання, допоможуть учасникам здійснити певні кроки для розвитку соціального підприємництва в своїх містах.

Дякуємо за чудово організований візит нашим координаторам Nedim Useinov та Dagmara Szczyrba!

 

Смотреть встроенную онлайн галерею в:
http://vidkryti-sercya.org.ua/uk/open-hearts/news#sigProId174529dcdc

   

Вітаємо з званням!

Багаточислена родина Асоціації «Відкриті серця» щиро з великою вдячністю вітає свого керівника  Демко Світлану Василівну з нагоди присвоєння Президентом України Порошенко Петром Олексійовичем  званням «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ» (Указ №352/2017 від 04 листопада 2017 року).

Шановна Світлано Василівно Вашу чуйність та доброту завжди відчувають діти, молоді люди з інвалідністю, їх батьки, не тільки члени Асоціації, а й з усієї України, який доля дала можливість спілкуватися та працювати з Вами поряд. Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потребує цього найбільше Ви міняєте не тільки світ навколо себе, але й змінюєте долю людей.

Щиро дякуємо Вам за сумлінну працю і віримо: ми з Вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності, добра, у бажанні, щоб діти, молодь з інвалідністю та їх родини мали гідне, якісне життя. 

Зичумо Вам міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у Вашій діяльності. Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служать людям.  
Висловлюючи безмежну вдячність за Вашу сподвижницькі зусилля, впевнені. Що вони будуть примножуватись у ході реалізації нових соціальних програм, зігріті співчуттям і любов’ю до ближнього. 
Хай невичерпною буде чиста криниця Вашої душі, а заслужена шана додасть Вам сил і наснаги на нові здобутки у нашій нелегкій але благородній справі.

Демко

   

Сторінка 1 з 9

Останні новини

Advertisement