Міністерство екології та природних ресурсів має електронний сервіс Ecomapa.gov.ua – інтерактивну карту сміттєзвалищ України та мобільний додаток «Екомапа» із функцією онлайн-сповіщення про виявленні сміттєзвалища.

Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Мінприроди забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті.

Окремими шарами на карті показані дані реєстру місць видалення відходів та місць стихійних сміттєзвалищ.

Карта була створена на основі даних, отриманих в процесі інвентаризації сміттєзвалищ в Україні. Окрім геолокаційних даних про місця сміттєзвалищ, на карту буде додаватись інформація про стан їхньої ліквідації.

З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ, яку Мінприроди запустило у вересні 2016,  надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення відходів. Більшість повідомлень стосувалася стихійних сміттєзвалищ.

“Були  випадки, коли громадяни повідомляли нас про легальні сміттєзвалища, про які нас вчасно не поінформувала місцева влада.  Дуже важливо, що громада підтримала цей сервіс і стала на захист довкілля. Тільки за цей рік під нашим контролем органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% таких сміттєзвалищ”, – зазначив  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях.

карта

Найменше повідомлень про виявлені сміттєзвалища надійшло із Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей.

З моменту запуску інтерактивної мапи надійшло також 16 звернень про виявлені стихійні сміттєзвалища на території Донецької області і лише 3 звернення із Луганської області. На Донеччині ліквідовано 10 із 16 виявлених сміттєзвалищ і повістю ліквідовані сміттєзвалища, заявлені користувачами на Луганщині.

Водночас Остап Семерак, посилаючись на показники інтерактивної мапи за кілька останніх місяців, наголосив, що органи місцевого самоврядування поступово знижують темпи з ліквідації сміттєзвалищ.

Електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua» включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені сміттєзвалища.  Додати інформацію про сміттєзвалище може  будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором  та наноситься на карту. У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади зі вимогою їх ліквідувати. Кожен громадянин може бачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

Матеріали з ресурсів: www.prostir.ua    watcher.com.ua