Проект «Театр забава»

(2004 – 2017)

Інтегрований театр мод з альтернативних матеріалів «Забава» – лауреат ІV  міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля»,  Вінницького обласного фестивалю «Повір у себе», – заснований в жовтні 2004 року.

Жанрова специфіка – інтегроване поєднання демонстрації мод з музичним, хореографічним та драматичним мистецтвом.

Мета – сприяння інтеграції у суспільство дітей та молоді з функціональними обмеженнями шляхом розвитку їх творчих здібностей. Підвищення самооцінки та самозначущості, розширення кола їх друзів.

Театр – це синтетичний вид мистецтва, тому використання його дає змогу поєднати і успішно використовувати в реабілітаційній роботі арт-терапію, психодраму, танцювально-рухову терапію, емпатію.

Театр – це завжди перевтілення, емпатія  гра, які дозволяють учасникам приміряти на себе будь-який образ. Це є надзвичайно важливим у їхній реабілітації, постійна гра дозволяє їм з часом стати більш впевненими у власних силах, – спочатку в межах театральної студії, на сцені, а потім перенести цю впевненість у повсякдення життя.

Вагомим фактором діяльності театру є його інтегрований характер: на сцені   виступають діти та молодь з особливими потребами разом із своїми братами, сестрами та друзями.

Вибір такої форми театральної діяльності як Театр Мод, виготовлення   костюмів з альтернативних  матеріалів дає широкі можливості  в поєднанні багатьох форм  і методів роботи з артистами театру, індивідуального підходу до вибору образу.

Досвід роботи свідчить, що театральна ліяльність сприятливо впливає на розвиток уяви та фантазії, виховання почуттів, розвиток навиків спілкування. Робота над сценарієм, костюмами  створює атмосферу групової згуртованості, еммоційного піднесення, натхнення. З акторами театру працюють режисер, психолог, стиліст по костюмам, хореограф, звукорежисер. В ході роботи над образом учасники вистав навчаються долати свої індивідуальні комплекси, вади, прояви хвороби для того, щоб успішно представити свій образ на сцені. В учасників театральної групи яскраво проявляється взаємопідтримка, співпраця один з одним. Участь у театрі дітей та молоді з особливими потребами зхмінила не тільки їх самих, а навіть відносини в сім’ї. Батьки повірили в можливості та творчі здібності своїх дітей, в їх очах з’явилась гордість та радість за своїх дітей. Ми переконані, що проект інтегрованого театру «Забава» змінить не тільки всіх причетних до цього  проекту, але й зменшить стигматизованість сприймання нас оточуючими, зробить світ відкритішим,  нас – успішнішими.

За час існування (діяльності) театром «Забава» поставлено 4 вистави:

«Зимова казка»,
«Казки весняного лісу»,
«Чарівні сни новорічної ночі»,
«Ходить гарбуз по городу».

Театр постійно бере участь в обласних та міських святах. Творчі здобутки наших артистів надихають нас на подальшу роботу та успішний розвиток проекту, який з 2005 року фінансується за рахунок управління у справах сім’ї та молоді Вінницької облдержадміністрації.

Художній керівник театру – Головко Наталія
Режисер-постановник – Заболотна Наталія
Стиліст костюмів – Заболотна Марія