З 1 вересня 2018 року офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо проектування шкільних навчальних закладів — ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти». Він доступний за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/06/V223_InBul.pdf. Норми є обов’язковими та розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Наші діти мають навчатися в сучасних комфортних та безпечних умовах. З 1 вересня вступили в дію державні будівельні норми щодо проектування шкіл. У новий ДБН ми внесли низку принципово важливих змін, що стосуються підвищення безпеки та комфорту дітей у навчальних закладах”, — сказав він.

Зокрема, в оновленому ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти» введено:

— обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів.

— проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це створить можливість для відкритого простору в школах.

— обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю. Це зробить навчання доступним для кожного.

— обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини — двері “Антипаніка”. Це підвищить безпеку.

“У майже 50% наших шкіл середня температура повітря в приміщеннях взимку не перевищує 16 градусів. Завдяки новим нормам щодо енергоефективності температура в класах стане комфортною. Крім цього, проведення сучасних енергоефективних заходів дозволить школам економити до 50% на опаленні та подовжити строк експлуатації будівель на 15-20 років”, — пояснив Парцхаладзе.

Оновлений ДБН був розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 Матеріал з сайту партнерської ВГО “Національна асамблея людей з інвалідністю” http://naiu.org.ua/vstupyv-v-diyu-onovlenyj-dbn-shhodo-shkil/