В квітні  2019 року Вінниччина вивчає досвід раннього втручання Це стало можливо  завдяки проекту «Розбудова стратегічних  партнерств  ОТГ Вінницької та Запоріжської областей спільно з громадськими організаціями задля  впровадження послуги раннього втручання», який виконує ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС), в межах та як невід’ємну частину спільної Програми HealthProm (Великобританія), ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю (НАІУ) і БФ «Інститут раннього втручання» (БФ ІРВ) «Батьки за раннє втручання в Україні».

Представники  Вінниччини мали нагоду  5-6 квітня 2019 року ознайомитись в Запоріжській області в ОТГ Преображенка  з  досвідом співпраці органів місцевої влади, громадських організацій, спеціалістів по провадженню послуги «Раннього втручання». Вінниччину представляли – представник Департаменту соціальної та молодіжної політики, Вапнярської, Мурафської, Немирівської, Тульчинської, Якушенецької ОТГ. Два дні роботи були дуже насичені, цікаві.  Це була II щорічна конференція з питань інтеграції послуги «Раннього Втручання» на місцевому рівні «Раннє втручання – невід’ємна частина успішної та спроможної громади», яка  продемонструвала досвід впровадження раннього втручання в сільській місцевості та ще багато корисного –  доповіді, історії досягнень команд РВ, жвавий обмін думками в трьох дискусійних панелях. Виступи спікерів- Озерової Т. Я. -директорки Департаменту Освіти та Науки ЗОДА, Волинець О. П. – головного спеціалісту відділу організаційної та інформаційно-аналітичної роботи Департаменту організаційної роботи та взаємодії з органами державної влади Міністерства соціальної політики України, Сідуна В. А. голови Преображенської сільської ради, Ірини Дроздової  – заступниці голови допомогли вінничанам знайти відповіді на конкретні питання організації та впровадження послуги Раннього втручання, побачити, зрозуміти свою роль та місце у цих процесах.

Знайомство з роботою Центру Раннього Втручання в НВК «ОСНОВА», Преображенської сільської ради та Кабінету Раннього втручання в  Центрі ранньої соціальної реабілітації КЗ вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР  переконало нас, що для впровадження такої потрібної та ефективної послуги потрібно зовсім небагато – активність громади, бажання та підготовка фахівців, а також воля місцевої влади. Повертались задоволені, натхненні, захопленні та зацікавленні побаченим та почутим, з величезним почуттям вдячності нашим запорізьким колегам.