8 серпня 2018 року у м. Вінниця стартував трьохденний Всеукраїнський навчальний семінар «Соціальне замовлення, як ефективний механізм фінансування недержавних організацій в Україні в період реформування соціальної сфери» в рамках Всеукраїнської програми: «Участь ГОІ у формуванні та реалізації державної політики у сфері соціального захисту та забезпечення прав осіб з інвалідністю»
Організатори:
ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України»
Вінницька громадська організація «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця»
Комунальний заклад «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».
Метою заходу є сприяння участі громадського руху людей з інвалідністю в реформуванні соціальної сфери, розвиток спроможності ГО у виконанні соціального замовлення на рівні громади та розповсюдження інноваційного досвіду провадження соціального замовлення, як механізму вирішення гострих соціальних проблем.
Учасники отримують знання про застосування процедури соціального замовлення на різні види соціальних послуг для дітей, осіб з інвалідністю; ознайомлюються з державними стандартами соціальних послуг, визначеними Законом України «Про соціальні послуги», вчаться визначати пріоритети соціального замовлення та співпрацювати з органами влади, що виступають замовниками соціальних послуг на обласному, міському або районному рівні. Учасники також ознайомляться з передумовами та векторами впровадження механізму соціального замовлення, проблемами, які ускладнюють його застосування на практиці.
В семінарі приймають участь 40 учасників з більше ніж 14 регіонів України – лідери громадських організацій та неформальних груп батьків, а також активних батьків дітей з різними видами інвалідності.